Erata regulament

05. 02. 2017

Ne cerem scuze pentru greseala aparuta in regulament legata de numarul de cont al asociatiei. Postam din nou regulamentul cu aceasta informatie corecta.

Doc:

REGULAMENT SPEAK OUT



Anunt perioada de inscriere

05. 02. 2017

Datorita interesului aratat la nivel national concursului Speak Out, se prelungeste perioada de inscriere pana in 17 februarie 2017.



REZULTATE SPEAK OUT 2016

06. 09. 2016

Clasa a V-a - a VI-a

LOCUL I - Nistor Bogdan Colegiul Național Emil Racoviță, Cluj
LOCUL II - Deaconeasa Sofia CN Mircea cel Bătrân/judet Vâlcea
LOCUL III - Horia Varga C.N. “Andrei Saguna” Brasov

CLASA a VII-a - a VIII-a

LOCUL I - Cimpoeru Andreea Sabina Școala Gimnazială Nicolae Iorga Sibiu
LOCUL II - Ciavoi Sergiu Mihai Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” Oradea
LOCUL III - Juliana Petra Wells C.N. “Andrei Saguna” Brasov

CLASA a IX-a - a X-a

LOCUL I - Bota Alexandru Col. Nat. de Informatica “Grigore Moisil” BRASOV
LOCUL II - Chiorean Paula Colegiul Național Emil Racoviță, Cluj
LOCUL III - Dogaru Isabela CNI Matei Basarab/judet Vâlcea

CLASA a XI-a - a XII-a

LOCUL I - Pervain Tudor Colegiul Național Emil Racoviță, Cluj
LOCUL II - Mara Rebosapca Col. Nat. “Andrei Saguna” BRASOV
LOCUL III - Dasoveanu Carina CN Mircea cel Bătrân/ judet Vâlcea



REZULTATE SPEAK OUT- SHORT STORY 2016

05. 09. 2016

Clasele V-VI

Locul I - Sever Popeia, Scoala Gimnaziala Nr.5, Brasov

Locul II - Daria Gafta, Colegiul National George Cosbuc, Cluj-Napoca

Locul III - Udrea Sara - CNI Matei Basarab - Rm. Valcea


Clasele VII-VIII

Locul I - Palaghia Maria, Sc. Gimnaziala “N.Balcescu”, Oradea

Locul II - Diana Secarea, Scoala Gimnaziala Nr.5, Brasov

Locul III - Stanculescu Robert - CN Mircea Cel Batran - Rm. Valcea


Clasele IX-X

Locul I - Koppandi Timea C. N. „Dr. Ioan Mesota”, Brasov

Locul II – Nanescu Teodora, CN Gh Lazar, Sibiu

Locul III - Dinu Alexandra, Liceul George Calinescu, Constanta


Clasele XI-XII

Locul I – Simion Alexandra, CN Gh Lazar, Sibiu

Locul II - Lorena Giorgiana Heredea, CN “Emanuil Gojdu” Oradea

Locul III - Zamfir Corina, CNI Grigore Moisil, Brasov



SPEAK OUT 2016

17. 06. 2016

ETAPA NATIONALA VA AVEA LOC LA TIMISOARA, IN PERIOADA 28-30 AUGUST 2016 IN CADRUL FESTIVALULUI T4T.