Speak Out 2015 - Handbook

22. 11. 2014

A aparut noul Handbook pentru Speak Out 2015!

Doc:

Speak Out 2015 - Handbook



PRELUNGIRE INSCRIERI

29. 01. 2014

Datorita conditiilor meteo si a faptului ca in unele judete scolile sunt inca inchise, perioada de inscriere se prelungeste pana in 13 februarie 2014.



We wish you

20. 12. 2013

We wish you all, partners, collaboraters, friends, teachers and students Happy holidays, Merry Christmas and A VERY HAPPY NEW YEAR!



Handbook Speak Out 2014

23. 10. 2013

Descărcați handbook-ul Speak Out 2014!

Doc:

Handbook Speak Out 2014



PREMIILE \'SPEAK OUT\' 2013

24. 08. 2013

PREMIILE EDITIEI A VII-A “SPEAK OUT”2013, SIBIU
CLASELE V-VI:
PREMIUL I – POP MIRA, Liceul Teoretic “Gheorghe Șincai” CLUJ-NAPOCA
Premiul II - MITROI ALEXANDRU, Școala gimnazială nr.2, REȘIȚA
Premiul III – DOLTU LUCA, Colegiul Național de Informatică “Tudor Vianu” BUCUREȘTI
Premiul special pentru originalitatea decorului:
TUDORA ȘTEFAN, Colegiul Național “Mircea cel Bătrân”, CONSTANȚA
Premiul special pentru creativitate:
MARIN ANA-MARIA, Colegiul Național “Al.I. Cuza”, PLOIEȘTI
Premiul special pentru eficiența interacțiunii cu publicul:
BELENESI ANDRADA, Școala gimnazială “Nicolae Bălcescu”, ORADEA
CLASELE VII-VIII:
PREMIUL I - ȚÎȚU ROBERT MARIAN, Colegiul Național “Mircea cel Bătrân”, RÂMNICU-VÂLCEA
PREMIUL II – IMBUZAN STEFANIA, Colegiul Național “Doamna Stanca”, FĂGĂRAȘ
PREMIUL III – DINESCU TEODORA, Școala gimnazială “Nicolae Iorga”, SIBIU
Premiul special BEST FOREIGN ACCENT:
CIOPONEA ALEXANDRU, Școala gimnazială nr.2, REȘIȚA
Premiul special pentru sincretismul artelor:
PAVĂL ANDREEA, Colegiul Național “Vasile Alecsandri”, BACĂU
Premiul special BEST AMERICAN ENGLISH:
MALCICA MARIA, Colegiul Național de Informatică “Tudor Vianu” BUCUREȘTI
CLASELE IX-X:
PREMIUL I – PANAIT IULIA, Colegiul Național “Mircea cel Bătrân”, CONSTANȚA
PREMIUL II – JURMA GABRIEL, Liceul Teoretic “Mircea Eliade”, REȘIȚA
PREMIUL III – IUDEAN BOGDAN, Liceul Teoretic “Gheorghe Șincai” CLUJ-NAPOCA
Premiul special pentru atitudinea convingătoare:
TEJA MARIA, Colegiul Național “Andrei Șaguna”, BRAȘOV
Premiul special pentru claritatea mesajului:
DINU ALEXANDRA, Liceul Teoretic “Al.I. Cuza”, PLOIEȘTI
Premiul special pentru interacțiunea cu publicul:
POTOR CASANDRA, Liceul Teoretic ‘’Onisifor Ghibu”, SIBIU
CLASELE XI-XII:
PREMIUL I – BONTE RADU, Colegiul Național de Informatică, BRAȘOV
PREMIUL II – BRAUN ROBERT, Liceul Teoretic “Mircea Eliade”, REȘIȚA
PREMIUL III – VOICU NICOLE ISABELLE, Colegiul Național “Matei Basarab”, RÂMNICU-VÂLCEA
Premiul special BEST BRITISH ENGLISH:
GAVRILUȚ DAVID, Colegiul Economic “Partenie Cosma”, ORADEA
Premiul special pentru povestea emoționantă:
BLEIU NICOLETA ALICE, Colegiul Național “Matei Basarab”, BUCUREȘTI
Premiul special NICE TRY:
GIURGEA VICTORIA, Colegiul Național ”Grigore Moisil”, ONEȘTI